Hogwarts Time'a hoş geldiniz. Aileye katılmak için üye olmalısınız Smile
Hogwarts Time'a hoş geldiniz. Aileye katılmak için üye olmalısınız Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Profesör ?

2 posters
YazarMesaj
Isaac Lahey
Biçim Değiştirme Profesörü
Isaac Lahey

Profesör ? Empty
MesajKonu: Profesör ?   Profesör ? Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 1:21 am

Iron Hyvi Tranys & Petru Lupei
Petru Lupei
KSKS Profesörü
KSKS Profesörü

Profesör ? Empty
MesajKonu: Geri: Profesör ?   Profesör ? Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 2:17 am

Sabah güneş daha yeni doğarken yola koyuldum.Diagon yoluna yeni müfredata uygun KSKS kitapları alacaktım.Yolda giderken gördüğüm şifalı bitkileri de incelemekten kendimi alıkoyamadım.Bir kaçını çantama depoladım.Kitapların iyi olmasını umuyordum çünkü geçen senekiler berbattı.Uzun adımlarla yoluma devam ediyordum ve aynı zamanda kitapların içeriğini zihnimde canlandırıyordum.Yanı ne olur ne olmaz diyerek asamı da aldımıştım.Diagon yolunda  Profesör Iron'la karşılaştım ve ona "Erkencisiniz bay Iron'' dedim...

En son Petru Lupei tarafından Ptsi Tem. 08, 2013 3:30 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Isaac Lahey
Isaac Lahey

Profesör ? Empty
MesajKonu: Geri: Profesör ?   Profesör ? Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 3:15 am

Büyük bir sokak hayal edin. Evet, çok büyük. Sonunu bilmediğiniz kadar uzun ve kalabalık. Öyle bir sokak ki bu saat sabah sekizde bile tıklım tıklımdır. Ki bu benim için oldukça erken bir saat! İnsanlar daima bir koşuşturma içerisindedirler. Sağa veya sola, bu genel olarak önemli değil. Tam bir renk cümbüşü. Ve, işte orada –evet, tam ortada- ben varım. Diyagon yolu... Favori mekanlarımdan dır. Burayı gezmek gerçekten insana büyük bir hâz verir. İnsanlar ellerinde minik bir kağıt parçası ve dükkandan dükkana geçiyorlar. İzlemesi bile keyiflidir aslında, elinize bir kaymak birası alın ve sokağı boylu boyunca seyredin. Kime ne zararı var ki. Ara ara geçişen öğrenciler, okula ilk kez gelecek olan birinci sınıf öğrencileri... Etrafa bakınırken dikkatimi genç veya yaşlı diyemeyeceğim bir adam çekti. Adam bana doğru yaklaşıyordu. Ah, evet. Bu, profesör Lupei'ydi. Yanıma geldi ve "Erkencisiniz bay Iron'',dedi. Minik bir tebessüm ettikten sonra "Ah evet... Biraz öyle oldu. Fakat kalabalığa bakılırsa diğerleri için erken olduğunu sanmam. Ah, neredeyse unutuyordum. Kaymak birası istemez misiniz ?" Her kelimemin ardından gülümsüyordum. Tebessümlerimin yoğunluğundan olsa gerek profesörüde gülümsetmiştim.
Petru Lupei
KSKS Profesörü
KSKS Profesörü

Profesör ? Empty
MesajKonu: Geri: Profesör ?   Profesör ? Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 3:39 am

Açıkçası karşılaşmamız benim için pek iyi olmadı.Acelem vardı.Emindim ki bana bir adet soğuk kaymak birası ısmarlayacaktı.Çünkü her karşılaşmamızda ya o bana yada ben ona ısmarlıyorduk.Civardaki en iyi kaymak birası buradaydı.Ve ardından bana "Ah evet... Biraz öyle oldu. Fakat kalabalığa bakılırsa diğerleri için erken olduğunu sanmam. Ah, neredeyse unutuyordum. Kaymak birası istemez misiniz ?" der demez gülümsedim ve evet neden olmasın dedim...

Profesör ?
1 sayfadaki 1 sayfası